Akordimärgid

5. dets. 2011 Posted by admin

Tunni ülesanne: lisada akordimärgid lugudele “Rongisõit” ja “Püha öö”.

Palun ava www.noteflight.com leht ning vali enda kirjutatud lugu Rongisõit.

Oled selles loos lisanud varem põhibassid ja põhikolmkõlad saatepartiis. Palun lisa nüüd juurde akordimärgid igasse takti, nootide kohale. Sisesta arvutiklaviatuuril “caps lock”, sest akordimärkide tähistamiseks kasutatakse trükitähti.

“Rongisõit” helistikuks on meil  C-duur, põhibassid ja põhikolmkõlad C, F ja G. Selleks, et sisestada akordimärgid igasse takti, tee noodirida aktiivseks hiireklõpsuga, siis vali menüüst “Score”, sealt edasi “Chord symbol”. Nüüd on Sul võimalik kirjutada takti kohale nt C. Kui ühes taktis muutub põhibass, siis pärast ühe akordimärgi sisestamist lisa piisavalt tühikuid, et sisestada järgmine akordimärk kohakuti õigesti, vastavalt põhibassi (akordile) noodis.

Kui oled saanud valmis “Rongisõidu”, siis palun tee sama “Püha öö” looga. Tähelepanu pööra sellele, et “Püha öö” helistikuks on meil noodis G-duur, siis põhibassid on vastavalt G, C, ja D.

Kui Sul jääb tunnis aega üle, siis saad lisaülesande:

Lisaülesanne

Ava leht www.jamstudio.com ning tee 2 erinevat katsetust. Üks F-duuris ja tema põhibassidel ning teine d-mollis ja tema põhibassidel põhineva.

F-duuris põhibassid: F, Bes, C

d-mollis põhibassid: Dm, Gm, A

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga