Gustav Adolfi Gümnaasiumi ajaloomuuseum
Muuseum

Muuseum

Seoses gümnaasiumi 375. aastapäeva tähistamisega avati 3. novembril 2006. aastal GAGi ajaloomuuseumi aadressil Nunne 10 (Väike-Kloostri ja Nunne tänava nurgal). See on väike majake, kuhu varasematel aegadel pääses ainult läbi võimla aia.

Gümnaasiumi sajanditepikkune ajalugu ja areng tänapäeval on esitatud rohke fotomaterjali, õppevahendite ja mitmesuguste esemete abil. Kooli loomine ja varasem ajalugu (nn vana hea Rootsi aeg) on eksponeeritud kuuel pannool, mis on Tallinna Linnaarhiivi  kingitus koolile juubeli puhul. Haruldaste arhiivimaterjalide põhjal koostatud ja kaunilt kujundatud (koostaja Lea Kõiv, kujundaja Aime Andresson Eesti Ajaloomuuseumist) pannood on koolimuuseumi sisukaim osa.

Muuseum täieneb pidevalt. Osa esemeid on kingitud kooli muuseumile meie vilistlaste poolt ja need on leidnud väärilise koha  muuseumi eksponaatide seas.

Muuseum on avatud laiale avalikkusele. Oodatud on meie endised õpilased ja õpetajad, lapsevanemad, kõikide Eestimaa koolide õpilased ja linna külalised. Siit leiab teadmisi ja emotsioone.

Talvisel perioodil on muuseum esialgu avatud teisipäevast reedeni kell 11–16, kuid eelneval kokkuleppel on võimalik avada külalistele uksi ka muul ajal.

Kontakt: helda.venderstrom@gag.ee või telefon 5507458